MANŽELSKÉ POSTELE 160x200

Najžiadanejšími posteľami sú manželské postele 160×200 cm. Vyhovují veľkej väčšine párov, zaisťujú dostatok pohodlia a vojdu sa do klasických interiérov.

Najtypickejšie postele pre spálne sú manželské postele 160×200 cm. Tento rozmer je vhodný pre komfortný spánok bežného páru. Výhodu je, že ide o veľmi typický rozmer postelí, ku ktorým existuje obrovské množstvo doplnkov. Od roštov, cez matrace, až po povlečenie. Pritom už nejde o veľkostný kompromis. Na tomto rozmere sa vyspí akákoľvek bežná dvojica.

Nezabudnite však, že pre úplný komfort je dôležitý aj dostatok priestoru okolo postele. Do postele by mal byť vždy pohodlný prístup z obidvoch strán postele. Nestačí prístup od nôh. S podobným problémom sa stretávame napríklad v podkroviach alebo v malých bytoch, kde do spálne umiestňujeme aj mnoho iného nábytku. Ku každej strane postele by sa mal vždy vojsť nočný stolík.

Tipy na manželské postele 160x200

Nadčasová masívna posteľ z dubového dreva 160x200 cm

Hľadáte posteľ, ktorá vás doslova prežije? A posteľ, ktorá vynikne v modernom interiéry aj na chalupe? V lofte aj v starom mlyne? V podkroví aj v klasickom panelákovom byte? Posteľ Janov je úžasným modelom do akéhokoľvek priestoru. Každému vtlačí punc originality.

Drevená masívna dubová posteľ Janov ukazuje krásu trámov aj takzvaných neomietaných foršt. Práve z takých kusov tvrdého dubového dreva je táto posteľ vyrobená. Je ekologicky ošetrená prírodným olejom, ktorý je nielen zdravý, ale aj šetrný k životnému prostrediu. Olej necháva vyniknúť krásu a štruktúru dubového dreva a dokonca ju ešte viac zvýrazňuje.

Čistý dizajn, čisté drevo – to je masívna drevená dubová posteľ Janov. (Výrobca: NÁBYTOK MIREK)

Čistý dizajn, čisté drevo – to je masívna drevená dubová posteľ Janov. (Výrobca: NÁBYTOK MIREK)

Moderná masívna posteľ 160x200 cm v žiadanej šedej farbe

Nové interiérové trendy si zamilovali šedú. Steny a podlahy sa farbia do šeda betónovými stierkami, šedá pristane textilu a podobne je na tom drevo v interiéry. Vrátane farby nábytku.  Šedá a jej odtiene už nie sú outsiderom. Naopak. Sú pokladané za skvelé riešenie, kedy je nábytok ladený do neutrálnych farieb – a vďaka šedej už nemusí ísť len o čiernu a bielu. S farbami sa potom môžeme vyhrať na bytovom textile či nábytkových doplnkoch. A podobne sa dá tento princíp aplikovať aj na spálňu a nábytok do spálne, teda aj na postele.

Šedá je naviac obľúbenou farbou pre takzvaný škandinávsky dizajn. A v ňom štýle aj šedá manželská posteľ Oslo. Je vyrobená z borovicového šedo moreného masívu. Jej súčasťou je moderné čelo k posteli a dostanete zadarmo aj rošt.

Módne morená šedá posteľ Oslo v škandinávskom dizajne. (Výrobca: NÁBYTOK MIREK)

Módne morená šedá posteľ Oslo v škandinávskom dizajne. (Výrobca: NÁBYTOK MIREK)

TIP: K posteliam zo sortimentu NÁBYTOK MIREK dostávate vždy rošt postele grátis!

Na čo pri výbere postele 160x200 cm nezabudnúť?

  • Rozmer postele neudáva skutočnú veľkosť postele, ale rozmer matracu, ktorý sa pre posteľ hodí – sledujte preto skutočnú veľkosť postele, aby ste predišli problémom pri umiestňovaní postele do interiéru.
  • Do postele môžete vložiť jeden matrac o veľkosti 160×200 cm, alebo dva matrace 80×160 cm. Napadlo vás, že si každý z partnerov môže vybrať vlastný matrac podľa svojich preferencií? A to hlavne pokiaľ ide o tvrdosť matracu, jeho zóny, ev. materiál?

ĎALŠIE POSTELE O VEĽKOSTI 160x200 cm