Postele na mieru

Hľadáte postele na mieru? Nechajte si posteľ prispôsobiť svojim potrebám. Slovenský výrobca kvalitných drevených postelí, NÁBYTOK MIREK, ponúka predĺžené postele aj vyššiu výšku postelí. U niektorých modelov si máte možnosť voliť aj odtieň moridla.

Nechať si vyrobiť posteľ na mieru môžeme potrebovať z niekoľkých dôvodov. Niekto hľadá riešenie pre svoj neštandardný interiér. Príliš malý či nadrozmerný priestor, alebo pre tvar miestnosti, ktorá nie je bežná. Nábytok na mieru často potrebujeme do podkrovných miestností, alebo tam, kde máme klenby či netypickú výšku stropu. Postele na mieru chceme často prispôsobiť farebne či odtieňom dreva ďalšiemu nábytku, ale hlavne, veľmi často nám nevyhovujú štandardné rozmery postele.

Postele na mieru vám dajú viac pohodlia

Dĺžka matrace bežnej postele je 200 cm. Samotná konštrukcia postele býva o niečo dlhšia,ale to už nám obvykle na pohodlí nepridá. Pokiaľ máte výšku cez 185 cm, je táto štandardná dĺžka postele už na hranici toho, čo sa dá nazvať pohodlím. Optimálna by pre vás bola posteľ dlhšia.

Ergonomická dĺžka spacej časti postele by mala byť o 20 až 30 cm dlhšia, než je vaša výška. Spíte na takej posteli?

Pre správny a kvalitný spánok je dôležitá aj výška postele. Tá je určená nielen samotnou výškou postele, ale aj výškou použitého matracu. Za najvhodnejšie sa obvykle považuje umiestnenie vrchnej časti matracu vo výške 50 cm. Správna výška postele je dôležitá z toho hľadiska, aby sa nám z nej dobre vstávalo. Vyšším ľuďom vyhovuje viac výška 65 cm. Rovnako ako starším ľuďom, ktorým umožňuje pohodlnejšie uľahnutie aj vstávanie.

Obvykle sa nedoporučuje nižšia výška ako 30 cm. S touto sa ale stretávame obvykle len u provizórnych postelí, alebo pri úmyselne konštruovaných prízemných posteliach.

O výške postele môže rozhodovať výška nôh postele, výška umiestnenia roštu, alebo výška bočnice, ktorá poskytne možnosť stabilne osadiť vyšší či nižsší matrac.

Máte záujem o posteľ na mieru?

NÁBYTOK MIREK ponúka veľké množstvo modelov postelí, u ktorých je možné zmeniť parametre podľa vašich preferencií.

Posteľ na mieru vášmu interiéru

Najčastejšou požadovanou zmenou je vedľa dĺžky či výšky postele farba dreva. U masívnych postelí býva možnosť voľby odtieňu moridla. Veľmi časté sa odtieň dreva mení u brezového, smrekového či borovicového dreva. Aj svetlé drevo tak dokáže získať stredne tmavé až tmavé odtiene, ktoré v prípade, že nezariaďujete spálňu kompletne po novom do jednotného nábytku, dokáže pomôcť doladiť spálňu do rovnakého štýlu. Žiadané sú tiež biele manželské postele alebo biele jednolôžkové postele.

Vyberte si doplnky k posteliam

Slovenský výrobca NÁBYTOK MIREK ponúka aj ďalšie možnosti, ako si zostaviť postele na mieru. K vybraným modelom postelí z masívu si môžete zvoliť rošt, zásuvku pod posteľ alebo nočný stolík. Tým už štýlujete nielen samotnú posteľ, ale celú spáľňu. Samozrejmosťou je možnosť výberu matracu podľa vlastných preferencií.