Postele podľa materiálu

Hľadáte posteľ pre zdravé bývanie a zdravý spánok? Vyberajte si vždy postele podľa materiálu. Kvalitné masívne drevo a ekologická povrchová úprava sú zárukou zdravotnej nezávadnosti nábytku. Naviac masívne drevo nestarne, práve naopak. S vekom je stále krajšie a krajšie.

Sme indoor generácia. Veľkú časť života strávime zavretý medzi štyrmi stenami našich bytov, domov či kancelárii, v ktorých pracujeme. A toto prostredie nás preto významne ovplyvňuje. Materiály, z ktorých je vyrobený nábytok, všetko, čo sa v týchto interiéroch nachádza, vplýva na naše zdravie – fyzické aj psychické. Veľmi dôležité je aj prostredie, v ktorom spíme. Až tretinu svojho života prespíme a preto je dôležité, aby sme spali zdravo. Nejde len o kvalitné matrace, ale aj o materiály, ktoré v spálni pre náš nábytok používame. Naučte sa vyberať postele podľa materiálu tak, aby ste vždy siahli po tých zdravých.

Zdravý spánok – to sú zdravé postele z masívu

Užite si atmosféru, ktorú do vašej spálne vnesie krása masívneho dreva. Moderné a dizajnové postele z masívu vyrába slovenský výrobca NÁBYTOK MIREK. K výrobe používa obľúbené borovicové drevo, modernú brezu a predovšetkým dizajnovo unikátny a žiadaný dub.

Zdravé postele z masívu od slovenského výrobcu NÁBYTOK MIREK

Doprajte si zdravie pre celú rodinu v kvalitných a zdravých posteliach z masívu.

Doprajte si zdravie pre celú rodinu v kvalitných a zdravých posteliach z masívu.

Luxusné dubové postele a dubový nábytok sú veľkým dizajnovým hitom

Dub patrí medzi naše najtvrdšie dreviny s vynikajúcou pevnosťou a výbornou odolnosťou voči zmenám vlhkosti. Zaujímavá monotónna farebnosť, ale aj kruhovito pórovitá stavba, dáva dubovému drevu unikátny vzhľad. Hitom sú nielen odolné masívne dubové podlahy, ale aj kompletný dubový nábytok do obývacích izieb aj spální. Vrátane dubových postelí. Postele z masívneho dubu sú odolné a prežijú rozhodne viac než jednu generáciu. Dub umožňuje hru s hmotou a tak dnes do luxusných interiérov a loftov putujú nádherné masívne trámové dubové postele, ktoré „priznávajú“ surovú krásu dreva. Dub sa však hodí aj na rustikálne vidiecke postele, ktoré sú veľmi odolné a taktiež krásne.

TIP: Ako poznáte dubové drevo?

  • má svetlohnedú beľ a výrazné jadro, ktoré je rovnomerne sfarbené do hneda
  • na priečnom reze ho charakterizujú výrazné dreňové lúče
  • pri pozdĺžnom reze sú preňho charakteristické tzv. „zrkadielka“ (prerezané dreňové lúče)

Ideálnou kombináciou k dubovým posteliam je nábytok z dubu. Ten moderný pracuje s veľkými drevenými plochami, na ktorých vyniká krása dubového masívu. Často ide o hru s nekompromisným minimalizmom a nábytok nepotrebuje ani kovanie. Takto ešte viac vynikne masívnosť a krása húževnatého dubového dreva. Dubové drevo sa výborne morí. Krásne je však aj bez morenia, ošetrené napríklad prírodný včelím voskom.

Postele z dubu

Postele podľa materiálu: Dubová posteľ z výrobnej produkcie slovenského výrobcu NÁBYTOK MIREK.

Postele podľa materiálu: Dubová posteľ z výrobnej produkcie slovenského výrobcu NÁBYTOK MIREK.

Breza ako symbol severského dizajnu je ideálna pre minimalistický design postelí

Doslova preborníkmi vo využití brezy v nábytkárstve sú severské štáty. Práve nábytkárske firmy z Fínska, Švédska, ale aj z Ruska ukázali, že breza je vynikajúce drevo pre nábytkársky priemysel. Jeho farebnú nevýraznosť a svetlosť použili ako výhodu pre ďalšie farebné variácie brezového dreva na nábytku. Preto sa veľmi často stretneme s brezou morenou do odtieňov ako je dub, orech a do mnohých ďalších. Získala tak postavenie veľmi podobné tomu, ktoré má u nás buk. Výborne sa v nábytkárstve hodí aj v prípade, že sa používa vo forme preglejok z brezového dreva, brezových dýh alebo škároviek.

TIP: Ako poznáte brezové drevo?

  • je matne lesklé, má smotanovo bielu farbu, môže byť našedivelé alebo ružové
  • je bez farebne odlíšeného jadra
  • letokruhy brezy sú takmer nerozoznateľné

Pri výrobe postelí a nábytku do spálne je využitie stredne tvrdého brezového dreva ideálne v prípade jednoduchých línií a minimalistického dizajnu. Je lacnejším riešením než dub, pritom vďaka ideálnej moriteľnosti na rôzne odtiene je možné novú brezovú posteľ jednoducho zakomponovať aj do už existujúceho nábytku spálne v inej farbe. Brezové postele sú moderné, krásne a veľmi kvalitné.

Postele z brezy

Postele podľa materiálu: Brezová posteľ v obľúbenom modernom dizajne môže byť morená do rôznych odtieňov. Včetne odtieňu antik.

Postele podľa materiálu: Brezová posteľ v obľúbenom modernom dizajne môže byť morená do rôznych odtieňov. Včetne odtieňu antik.

Borovica – drevo s vôňou vidieka

Borovicové drevo je typickou drevinou vidieka. Je to mäkké ihličnaté drevo charakteristické vysokým obsahom živice. Práve ona prepožičiava drevu unikátnu vôňu. A nielen to. Živica robí drevo odolnejším voči poveternostným vplyvom aj prípadnej hnilobe.

TIP: Ako poznáte borovicové drevo?

  • drevo borovice má oranžovohnedé jadro a širokú žltú beľ
  • má výrazné letokruhy
  • je u nich jasne rozpoznateľná rozdielna tvrdosť medzi letnými a zimnými letokruhmi
  • obsahuje vysoký podiel živice, tá dáva borovicovému drevu prirodzený lesk a vôňu

Nábytok z masívnej borovice je veľmi obľúbený. Vďaka výraznému striedaniu letných a zimných letokruhov ide o výrazné drevo. Aj keď je mäkšie a ľahko sa do neho urobí vryp, je nábytok z borovice tým, ktorý vie takzvane „starnúť do krásy“. V poslednej dobe je veľkým hitom patinovanie a postaršovanie pomocou rôznych moridiel či kriedových farieb. Borovici však pristanú i rôzne moridlá. Vďaka používaniu ekologických moridiel a lakov je to ideálny nábytok do spální, ale aj do detských izieb. Borovicové postele sú nadčasové a patria medzi ekonomické riešenie pri zariaďovaní bytu či domu.

Postele z borovice

Postele podľa materiálu: Borovicové postele sa veľmi často moria do rôznych odtieňov. Obľúbené sú ale aj v pôvodnej farebnosti, ktorá časom získava prirodzene tmavší odtieň.

Postele podľa materiálu: Borovicové postele sa veľmi často moria do rôznych odtieňov. Obľúbené sú ale aj v pôvodnej farebnosti, ktorá časom získava prirodzene tmavší odtieň.