Postele

postel-ikona-linka

Tretinu nášho života prespíme. Naša posteľ je tak vlastne najvyužívanejším kusom nábytku v domácnosti. Preto si jej výber zaslúži našu pozornosť viac, než mnohé iné kúsky nábytku. Ako si správne vybrať posteľ? Máme pre vás 8 najdôležitejších zásad pre výber postele. A to po zdravotnej stránke, aj po stránke dizajnu.

8 zásad pre správny výber postele

  1. Na veľkosti postele záleží
  2. Postele z masívu sú zdravšie
  3. Dbajte aj na zdravú povrchovú úpravu postelí
  4. Design postele musí ladiť s nábytkom do spálne
  5. Aj moderné postele môžu byť z masívu
  6. Úložný priestor v posteli sa vám bude hodiť
  7. Dbajte na výber vhodného matracu
  8. Kvalitný lamelový rošt do postele je ďalší dôležitý prvok pre zdravý spánok

Na veľkosti postele záleží

Len správna veľkosť postele vám zaručí skutočne pohodlný spánok. Šírku postele vyberáme podľa toho, či ide o jednolôžkovú posteľ, posteľ pre občasné prespanie dvoch osôb, alebo o klasickú manželskú posteľ pre dve osoby. Nezabudnite, že pokiaľ máte doma menšie deti, budete možná potrebovať nejaký ten centimeter šírky naviac aj kvôli nim. Podobne ako vtedy, ak máte nejaké to kilo naviac a pre svoje pohodlie potrebujete viacej priestoru. V tomto prípade je treba myslieť aj na dôležitosť pevnejšej konštrukcie postele. Postele je treba vyberať i podľa ich dĺžky alebo výšky. Pokiaľ máte špecifické požiadavky aj v tomto smere, budete potrebovať pravdepodobne posteľ na mieru.

NOVINKA 2018 spoločnosti NÁBYTOK MIREK postele 2018: Manželská posteľ z dubového dreva s dizajnovými oceľovými nohami v tvare Y.

Postele z masívu sú zdravšie

Rôzne drevotriesky a kompozitné materiály na báze dreva musia vždy používať pojivá, ktoré bývajú na syntetickom základe. V minulosti sa používali formaldehydové zlúčeniny, ktoré sa časom ukázali ako škodlivé, rovnako ako nábytok, včetne postelí, z nich vyrobené. V porovnaní s týmito materiálmi je masív čistý prírodný materiál.

Postele z masívu už nie sú len rustikálnymi kúskami do chalúp. Naopak. Moderné postele z masívu sú stále obľúbenejšie. Vybrať so môžete masívne postele z mäkkého dreva, napríklad z borovice alebo z brezy, ale aj postele z tvrdého dreva, akými sú buk alebo dub.

Chcete spať zdravo? Vyberte si posteľ z masívu.

Dbajte aj na zdravú povrchovú úpravu postelí

Dôležitou súčasťou výberu postele pre zdravé spanie je aj ich povrchová úprava. Nestačí sa zamerať len na odtieň moridla či farby, dôležitá je aj kvalita farieb. Zatiaľ sme si zvykli na ňu dbať predovšetkým u detského nábytku a detských postelí, dôležitá je ale aj u klasického nábytku a hlavne u toho spálňového.

Je preto nutné vyberať si vždy výrobcov, ktorý garantujú ekologické a zdravotne nezávadné nátery, moridlá či iné impregnácie. Hitom poslednej doby sú predovšetkým nábytkové vosky na báze včelieho vosku.

Vidiecka drevená postel pozdvihne nielen starožitný interiér chalupy, ale dodá nádych romantiky aj do štýlových detských izieb či tradičných interiérov starších zástavieb.

Jednolôžková posteľ z najnovšej kolekcie Deluxe – La Provance spoločnosti NÁBYTOK MIREK.

Design postele musí ladiť s nábytkom do spálne

Nezabudnite, že ani ta najkrajšia posteľ nezaručí harmonický a dokonalý interiér vašej spálni, pokiaľ ho nezladíte z ostatným nábytkom. Dnes už to rozhodne neznamená kúpiť si „sektorovú“ spálňu. Nebojte sa kombinovať nielen rôzne materiály, ale aj štýly. Vždy však vyberajte aspoň dva kusy nábytku z rovnakého materiálu a v podobnom duchu. Masívne dubové postele napríklad kombinujte s masívnymi komodami z dubu. Ale napríklad nočný stolík už môžete vybrať iný, alebo skúsiť nejaké kreatívne riešenie: starý lodný kufor, starú kovovú kancelársku skrinku v industriálnom štýle apod.

Ako si zariadiť spálňu? Inšpirujte sa krásnym masívnym nábytkom.

Aj moderné postele môžu byť z masívu

Masívny nábytok nie je len nábytok pre chalupy či rustikálne interiéry. Naopak. Moderný interiér miluje masívny dub, ale aj štýlovo čistú brezu alebo buk. Moderné interiéry dnes naviac pracujú so zdanlivou nedokonalosťou. Efekty betónu, odkryté tehlové steny – to všetko perfektne ladí s moderným masívnym nábytkom a teda aj s modernými posteľami z masívneho dreva.

Táto vysoká posteľ z dubového dreva kombinovaného s dubovým dekorom ukazuje, že aj posteľ môže byť multifunkčným kusom nábytku.

NÁBYTOK MIREK vyrába kvalitné drevené postele z masívu taktiež s praktickým úložným priestorom.

Úložný priestor v posteli sa vám bude hodiť

Úložného priestoru nie je v domácnosti nikdy dosť. A práve v spálni oň stojíme ešte viac než inde. Postele s úložným priestorom dnes nahradzujú klasické perináky. Môžeme si do nich ukladať aj sezónne prikrývky, deky, ale aj povlečenie či iný textil.

Ak posteľ nemá vstavaný úložný priestor, je výhodná posteľ s dostatočným priestorom pod spacou časťou. Ten totiž využijete pre rôzne externé úložné koše alebo krabice. K masívnym posteliam ladia tie z prútia, ale aj v textilnom prevedení. Nič nepokazíte ani dizajnovo zaujímavými plastovými debničkami.

Dbajte na výber vhodného matracu

To, že si k svojej posteli vyberieme správne veľký matrac, je samozrejmosť. Veľmi doležité sú však aj ďalšie parametre jeho výberu. Predovšetkým tvrdosť, materiál výplne aj obalu, ako aj prípadné rozčlenenie zón.

Kvalitný predajca či výrobca postelí vám okrem rámu postele dokáže ponúknuť aj celú škálu kvalitných matracov, ktoré vyhovují vašim preferenciám, výške, ale aj hmotnosti.

Nezabudnite sa o matrac dobre starať. Používajte ochranné podložky na matrace, matrace pravidelne čistite a raz za cca 10 rokov matrac vymeňte za nový. Žiadny matrac nemá večnú živosť a časom každý stratí nielen svoje mechanické vlastnosti, ale stane sa aj zdrojom roztočov.

Hľadáte kvalitný matrac? Máme pre vás typy na zdravé matrace v rôznych veľkostiach.

Kvalitný lamelový rošt do postele je ďalší dôležitý prvok pre zdravý spánok

Postele sa obvykle dodávajú so základným roštom. Pokiaľ však máte zvýšené požiadavky na kvalitný spánok, je vhodné postele doplniť lamelovými roštami. Lamelové rošty môžu byť statické alebo polohovateľné. V oboch prípadoch ponúkajú pružné lamely schopnosť prispôsobovať svôj tvar a súčasne tvar matracu tvaru nášho tela.Umožňujú správnu cirkuláciu vzduchu a bránia tomu, aby sa v matraci hromadili roztoč a baktérie.

Kompletný sortiment postelí z masívneho dreva od slovenského výrobcu NÁBYTOK MIREK